Атлетико и Барса разделиха по полувреме за равенство в Мадрид

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:40, 14 окт 2017, Автор: , Преглеждания:13

Меси

Отборите на Атлетико Мадрид и Барселона завършиха наравно 1-1 в супердербито на осмия кръг на Примера дивисион, играно на „Уанда Метрополитано“.

Още в 30-ата секунда Лионел Меси се измъкна в чиста позиция, но ударът му мина покрай гредата. Домакините започнаха много силно мача и в осмата минута Антоан Гризман получи топката от Анхел Корея и стреля в близкия ъгъл на тер Щеген, но германецът изби в корнер.

Секунди след това Гризман направи страхотен рейд, който завърши с бомбен удар, но вратарят на гостите пак спаси. В средата на първото полувреме „дюшекчиите“ стигнаха до гол. Саул Нигес разпечата вратата на Барса след страхотен изстрел от дъгата на пеналта.

В 57-ата минута Лионел Меси можеше да изравни с виртуозно изпълнение на фаул, но топката попадна в лявата греда на Ян Облак. В 71-ата Меси отново стреля, този път от границата на пеналта, но кълбото мина покрай десния стълб на Облак.

В 80-ата минута Луис Суарес получи отлична възможност да стреля, но Облак улови топката. Само 120 секунди по-късно Сержи Роберто сложи топката на главата на Суарес и уругваецът този път отбеляза – 1-1.