Лайпциг нанесе първа загуба на Борусия насред Дортмунд

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
21:27, 14 окт 2017, Автор: , Преглеждания:47

Лайпциг

Отборът на Борусия Дортмунд допусна първо поражение за сезона в Бундеслигата, след като падна с 2-3 от Лайпциг на „Сигнал-Идуна Парк“ в среша от осмия кръг.

Още в четвъртата минута Пиер-Емерик Обамеянг наказа грешка в защитата на гостите и останал сам срещу вратаря нямаше прошка – 1-0.

В 11-ата Кампъл изпълни свободен удар към Халтенберг, който отклони с глава за Забицер, който изпревари стража на домакините и вкара за 1-1.

В 25-ата минута Брума направи страхотен рейд от ляво, преодоля Толян, след което прокара топката между краката на Бюрки, за да подаде към Поулсен, който засече за 2-1.

Малко след почивката „червените бикове“ получиха дузпа, която бе превърната в гол от Огюстен за 3-1. За нарушението Сократис бе изгонен с директен червен картон.

В 56-ата минута Илсанкер получи втори жълт картон и по този начин и гостите останаха с 10 души.

Седем по-късно и Борусия получи дузпа, а Гонсало Кастро бе точен за 2-3.

Въпреки загубата днес, Борусия остава на първо място в класирането с 19 точки. Лайпциг е трети с 16.