Лацио обърна Юве, Дибала изпорти дузпа в 97-ата минута

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
21:00, 14 окт 2017, Автор: , Преглеждания:40

Чиро Имобиле

Отборът на Лацио спечели с 2-1 като гост на шампиона Ювентус в първото дерби от осмия кръг на Серия А, играно на Алианц Стейдиъм.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме. Удар на Сами Кедира бе спасен от Томас Стракоша, но заелият добра позиция Дъглас Коща отблизо вкара за 1:0.

В 36-ата минута Сами Кедира отправи бомбен шут към вратата, но Стракоша с великолепен рефлекс спаси.

Секунди след това вратарят на гостите сериозно си поигра с огъня. Той се забави да изрита топката напред и Игуаин блокира удара му, като кълбото по чудо не влезе във вратата, а се отби от напречната греда.

В 47-ата минута Лацио възстанови равенството. Гостите организираха бърза атака, Луис Алберто изведе Чиро Имобиле на скорост, а нападателят не сгреши за 1:1.

Само минута по-късно обаче Юве можеше да си върне преднината. Гонсало Игуаин бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от Стракоша.

В 52-ата минута Чиро Имобиле изскочи сам срещу Буфон и бе съборен от вратаря за дузпа. Нападателят сам се нае да изпълни 11-метровия удар и не сгреши за 2:1.

В първата минута на добавеното време „старата госпожа“ можеше да изравни, но Пауло Дибала нямаше късмет, след като чудесният му изстрел попадна в страничната греда.

В 95-ата минута реферът можеше да даде дузпа на Юве след фаул на Патрик. Арбитърът ползва помощта на видеоповторението и заслужено свири наказателен удар. Дибала стреля, но Стракоша спаси и запази победата на „лациалите“.

След този успех Лацио има 19 точки, с колкото е и Юве. За шампионите това бе първа загуба за сезона.