Сити унищожи „грънчарите“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:00, 14 окт 2017, Автор: , Преглеждания:37

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити продължава да показва страхотен футбол от началото на сезона във Висшата лига, след като смаза със 7-2 Стоук Сити на „Етихад“ в двубой от осмия кръг.

Головото шоу стартира в 17-ата минута, в която Кай Уокър намери Габриел Жезус в наказателното поле и бразилецът отбеляза първото попадение в мача. Само 120 секунди след това Лирой Сане показа чудесна отборна игра и подаде към непокрития Рахийм Стърлинг, който вката от няколко метра за 2-0.

В 27-ата минута нова отлична атака на Сити завърши с пас на Стърлинг към Давид Силва, който доведе нещата до класически вид – 3-0. Минута преди почивката Хесе подаде с петичка към Маме Диуф, който шутира от 13 метра, а топката рикошира в защитник и излъга Едерсон.

В началото на второто полувреме Уокър си отбеляза автогол и резултатът бе намален до 2-3. В 55-ата минута Габриел Жезус се възползва от перфектна асистенция на Кевин де Бройне и се разписа за втори път.

В 60-ата страхотен снаряд на Фернандиньо увеличи аванса на „гражданите“ на три гола – 5-2. 120 секунди по-късно де Бройне се отчете с още един страхотен пас, този път към Сане, който реализира за 6-2. Последният гол за домакините вкара Бернардо Силва след подаване на Стърлинг.

След този успех Сити вече има 22 точки и вече е едноличен лидер. Стоук е 15-и с осем пункта.