Славия с класика срещу Дунав

Публикувано в: Дунав, Славия, Футбол България
18:26, 14 окт 2017, Автор: , Преглеждания:20

Славия

Отборът на Славия записа победа с 3-0 над Дунав в ранния съботен сблъсък от 12-ия кръг на Първа лига.

Домакините успяха да поведат още в 11-ата минута. Абуд Омар проби по лявото крило, след което центрира за намиращия се на далечната греда Мба. Африканецът, само с едно докосване, насочи към връхлитащия в наказателното поле Стефан Велков, за който не остана нищо друго, освен да разстреля безпомощния Антонов.

В 27-ата минута Андреа Христов се оказа на точното място след корнер и отправи отличен изстрел с глава. На мястото си обаче бе Станимир Антонов, който спаси благодарение на страхотния си рефлекс. Миг по-късно шанс за добавка получи Костадин Велков, който от няколко метра намери външната част на мрежата.

В 32-ата минута Мба направи рейд вдясно, центрира остро и вратарят на гостите изби топката. Тя обаче попадна в Иван Минчев, който лесно отбеляза за 2-0 от десетина метра.

В 75-ата минута партньорството между Мба и Омар Абуд отново даде своя положителен резултат. Африканците сътвориха скоростна атаката, която завърши с пас за Ивайло Димитров, който от 1 метър акробатично покачи до 3:0. При повторенията обаче ясно се видя, че Косъма е бил в положение на засада.

След тази победа Славия има 15 точки и се изкачи на девето място, докато Дунав е 12-и с девет пункта.