След 30 години Уотфорд отново би Арсенал на „Викъридж Роуд“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
21:32, 14 окт 2017, Автор: , Преглеждания:19

Трой Дийни

Отборът на Арсенал продължава с посредственото си представяне като гост във Висшата лига, след като падна с 1-2 от Уотфорд на „Викъридж Роуд“ в мач от осмия кръг.

„Топчиите“ излязоха напред в 29-ата минута, след като защитникът Пер Мертезакер отбеляза с глава след изпълнение на корнер на Гранит Джака.

В 70-ата гостите имаха шанс да решат всичко, но Месут Йозил шутира в тялото на вратаря Еурелио Гомеш.

Само секунди по-късно реферът даде спорна дузпа за „стършелите“, след като видя нарушение на Бейерин срещу Рикарлисон. Трой Дийни бе точен от бялата точка за 1-1.

В 82-ата минута Уотфорд бе близо до пълния обрат след шут на Етиен Капе, който рикошира в Мертезакер, но след това се удари в страничната греда.

Във втората минута на добавеното време домакините все пак стигнаха до нов гол. След серия от рикошети топката попадна на крака на Том Клевърли, който с мощен удар преодоля Чех – 2-1.

По този начин „стършелите“ записаха първа победа над Арсенал като домакини след 30-годишна пауза и вече имат 15 точки, с които заемат четвъртото място. „Артилеристите“ са шести с 13.