Гълъбинов донесе първа победа на Дженоа

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Италия, Футбол Свят
18:01, 15 окт 2017, Автор: , Преглеждания:55

Андрей Гълъбинов

Българският национал Андрей Гълъбинов вкара гол за победата на Дженоа с 3-2 при визитата на Каляри в двубой от осмия кръг на Серия А.

Нападателят започна титуляр за „грифоните“ и откри резултата в осмата минута, след като получи пас от Адел Таарабт и сам срещу вратаря не сбърка – 1-0.

В 35-ата Таарабт удвои аванса на гостите след добър удар от границата на наказателното поле. Малко след старта на второто полувреме домакините намалиха пасива си, след като Паволети засече с глава центриране на Фараго от десния фланг.

В 75-ата минута Ригони доведе резултата до 3-1, след като се разписа след изпълнение на корнер. 180 секунди след това Каляри получи дузпа и Жоао Педро отбеляза от бялата точка за 2-3.

За Дженоа това бе първи успех в „калчото“ и тимът вече е на 16-о място с пет точки. Сардинците са 15-и с 6.

Болоня – СПАЛ 2-1

Кротоне – Торино 2-2

Сампдория – Аталанта 3-1

Сасуоло – Киево 0-0