Левски спечели в Търново след нов гол на Яблонски

Публикувано в: Етър, Избрано, Левски, Футбол България
19:24, 15 окт 2017, Автор: , Преглеждания:13

Яблонски

Отборът на Левски спечели с 1-0 като гост на Етър в една от най-интересните срещи на 12-ия кръг на Първа лига, играна на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Двубоят започна с ранен гол за „сините“. Още в петата минута Давид Яблонски откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер. Това бе пето попадение за чешкия защитник през този сезон.

Едва в 37-ата минута „болярите“ имаха шанс да отбележат гол, но ударът на Иван Стоянов с глава не представляваше трудност за Божидар Митрев.

Малко след това Антонио Вутов отправи страхотен снаряд към вратата на Христо Иванов, но кълбото мина на сантиметри от целта.

През второто полувреме нивото доста спадна. В 78-ата минута резервата Жуниор Мапуку остана сам срещу вратаря, преодоля го, след което стреля слабо и Яни Пехливанов изчисти.

След този успех Левски е трети с 24 точки, а Етър е десети с 12.