Мощен Федерер срази Надал за пети пореден път

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
13:02, 15 окт 2017, Автор: , Преглеждания:38

Роджър Федерер

Роджър Федерер грабна втора титла на Мастърса в Шанхай, след като във финала победи светояния номер 1 Рафаел Надал с 6-4; 6-3 след 73 минути игра.

Още в началото на двубоя швейцарецът успя да постигне пробив, въпреки че Рафа отрази два брейкбола преди това. От тук до края на сета Федерер бе много стабилен при подаванията си и надделя с 6-4, давайки само четири точки на съперника си.

В петия гейм на втория сет Роджър пропиля един брейкпойнт, но след това изчака грешка на испанеца, за да пробие за 3-2. След това ФедЕкспрес затвърди преднината си с гейм на нула за 4-2. В деветия гейм швейцарецът още веднъж взе подаването на Надал и приключи мача за само 73 минути.

За Федерер това е общо 94-а титла в кариерата и шести трофей за 2017-а година. Швейцарецът спечели турнира в Шанхай за втори път след 2014-а. Освен това Роджър вече е в серия от пет поредни победи срещу Надал, четири от които през този сезон.

Рафа продължава да няма титла в Шанхай, а загубата днес сложи край на серията му от 16 поредни победи в Мъжкия тур.