Обзор: ПСВ и Аякс с убедителни победи

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
17:39, 15 окт 2017, Автор: , Преглеждания:17

ПСВ

Отборът на ПСВ Айндховен смаза с 5-2 като гост ВВВ Венло в среща от осмия кръг на холандската Ередивизие.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме от Локадия, но Лееманс изравни за домакините в 40-ата минута след гол от дузпа. В началото на втората част Хунте донесе пълен обрат на ВВВ, но в 58-ата минута Перейро изравни.

В 61-ата Промс получи червен картон и Венло остана с 10 души, което се оказа фатално за домакините. До края на двубоя Швааб (67), Марио Жуниор (72) и Перейро (85) вкараха още три попадения за ПСВ.

Отборът на Аякс записа разгромна победа с 4-0 над Спарта на „Амстердам Арена“. Домакините поведоха с 2-0 след автоголове на Сануси (39) и Флоранус (64). Между 73-ата и 76-ата минута Давид Нерес и Амир Юнес довършиха гостите с още две попадения.

Шампионът Фейенорд записа неочаквана издънка, след като завърши наравно 0-0 при домакинството си на Зволе.

В класирането начело остава ПСВ с актив от 21 точки, Аякс вече е втори с 16, с колкото е и Фейенорд.

Рода – НАК Бреда 1-0

Утрехт – Хееренвеен 3-1

Хераклес – Витес 1-1

Вилем – Твенте 3-1

Грьонинген – АЗ Алкмаар 1-1