Пирин паркира автобуса и спря ЦСКА на „Армията“

Публикувано в: Избрано, Пирин Благоевград, Футбол България, ЦСКА
21:56, 15 окт 2017, Автор: , Преглеждания:95

ЦСКА

Отборът на ЦСКА записа втора поредна издънка в Първа лига, след като завърши наравно 0-0 срещу Пирин Благоевград на „Българска армия“ в мач от 12-ия кръг.

Първият половин час бе почти приспивен и без положения за гол. Точно в 30-ата минута Тиаго събуди публиката с чудесен далечен шут, минал много близо до страничната греда.

В 35-ата минута „червените“ направиха страхотна контра, при която Енрике проби сам до наказателното поле, но ударът му бе отразен от Макенджиев. Пет по-късно звездата на ЦСКА Фернандo Каранга стреля много добре с глава, но вратарят на гостите показа класа и изби с една ръка.

В 61-ата минута „армейците“ отново пропуснаха да поведат. Тиаго стреля чудесно от дъгата на наказателното поле, но встрани от вратата на Макенджиев. Пет по-късно и десният бек Александър Дюлгеров можеше да реализира с техничен удар от десетина метра, но стражът на Пирин отрази удара му.

В 82-ата минута Каранга стреля с глава след изпълнение на корнер, но топката отново не влетя в мрежата. В последните минути Каранга и Манолев получиха нелоши шансове, но ударите им бяха неточни.

След това реми ЦСКА има 27 точки и вече изостава с цели три от лидера Лудогорец. Пирин е 11-и с 12 пункта.