Мартин Тошев се оказа разликата между Септември и Витоша

Публикувано в: Витоша, Избрано, Септември, Футбол България
19:27, 16 окт 2017, Автор: , Преглеждания:10

Мартин Тошев

Отборът на Септември спечели дербито на дъното в Първа лига, след като се наложи с 1-0 над Витоша на Националния стадион „Васил Левски“ в мач от 12-ия кръг.

Първата чиста ситуация за гол се откри пред домакините в 15-ата минута. Трифонов сложи топката на главата на Калоянов, но неговият удар бе спасен от Василев.

В 63-ата минута резултатът бе открит. Гади намери Стоянов на десния фланг, а защитникът центрира към Тошев, който с хубав изстрел с глава опъна мрежата – 1-0. Интересното е, че нападателят се появи в игра само секунди преди да отбележи.

В 70-ата минута Сандански отправи хубав шут от фаул, но Василев внимаваше и изби в корнер. Малко след това Сандански стреля от 30 метра, но и този път вратарят на гостите спаси.

След успеха Септември се изкачи на 12-о място с 10 точки, докато Витоша е на дъното с две.