Ливърпул се изгаври с Марибор, Севиля стана за срам в Москва

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:45, 17 окт 2017, Автор: , Преглеждания:33

Ливърпул

Отборът на Ливърпул спечели първа победа в група Е на Шампионската лига, след като се наложи със 7-0 при визитата си на Марибор.

Още в четвъртата минута домакините направиха грешка в половината си, Сала отне и навлезе в наказателното поле, след което подаде към Роберто Фирмино, който реализира лесно за 1-0. В 13-ата минута Фелипе Коутиньо получи подаване от Джеймс Милнър и с чудесен изстрел от 12метра удвои преднината на „мърсисайдци“.

Шест по-късно домакините отново сбъркаха и Сала получи подаване от  Фирмино, след което отбеляза от малък ъгъл за класическото 3-0. Пет минути преди почивката Сала се разписа още един път, след като засече пас на Алберто Морено от 4-5 метра.

В 54-ата минута и Фирмино записа втори гол срещу името си, след като вкара с глава след центриране от свободен удар на Коутиньо. Малко преди края на мача Алекс Окслейд-Чембърлейн се отличи с дебютно попадение за Пуул, а в 90-ата минута Трент Алекзандър-Арнолд направи разликата седем гола.

В другия мач от групата Спартам Москва разби Севиля с 5-1. Ивелин Попов започна титуляр за руснаците, но бе заменен след почивката.

Домакините поведоха в 18-ата минута след чудесна контра, при която Ешченко сложи топката на главата на Куинси Промис, който бе безпощаден за 1-0. В 30-ата андалусийците изравниха, след като Симон Кяер бе точен при меле в пеналта на руснаците след изпълнение на корнер.

В 58-ата минута Лоренсо Мелгарехо върна аванса на Спартак след страхотен фалцов изстрел. В средата на второто полувреме Денис Глушаков с чудесно воле доведе нещата до 3-1, а в 74-ата минута Луис Адриано завърши чудесна контра на домакините за 4-1. В последните секунди Промис направи загубата на испанците срамна, вкарвайки за 5-1.

След днешните мачове Ливърпул и Спартак имат по пет точки, Севиля е с четири, а Марибор с една.