Реал и Тотнъм поделиха точките, Борусия се издъни в Кипър

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:44, 17 окт 2017, Автор: , Преглеждания:24

Роналдо

Отборите на Реал Мадрид и Тотнъм завършиха наравно 1-1 в супердербито на група H, играно на „Сантяго Бернабеу“.

Още в четвъртата минута „белият балет“ бе близо до гола, след като Роналдо стреля с глава, но в страничната греда. Последва добавка на Бензема от десетина метра, но встрани от вратата.

В 17-ата минута Кристиано Роналдо завърши поредна отлична атака на Реал, но ударът му по диагонала мина много близо край лявата греда. Футболистите на Тотнъм се поокопитиха и стигнаха в следващата си атака до ъглов удар. Хари Кейн нанесе много хубав удар с глава, но Кейлор Навас прати топката отново в корнер.

Атаките на Тотнъм ставаха все по-опасни. Така се стигна до 28-ата минута, когато след центриране към Хари Кейн в наказателното поле френския бранител Рафаел Варан си отбеляза автогол. При ситуацията Кейн се намираше в засада, но това остана загадка за страничния рефер и попадението беше зачетено.

В 31-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол, но вратарят на Тотнъм Лорис извади бомбен удар на Иско. Все пак равенството беше възстановено малко преди почивката. Тони Кроос бе повален в наказателното поле от Орие и реферът отсъди дузпа. С изпълнението се нае лидерът на домакините Кристиано Роналдо, който изравни с безкомпромисен удар.

В 54-ата минута Реал бе близо до пълен обрат, но Лорис спаси с крак по невероятен начин удар с глава на Бензема от няколко метра. В 63-ата Роналдо стреля страхотно от 13 метра, но стражът на гостите отново бе непоколебим и изби в корнер.

В 71-ата минута Йоренте пусна страхотно подаване към Кейн, който се озова сам срещу вратаря, но стражът Кейлор Навас спаси с върха на пръстите си. Секунди след това Ериксен също се озова в отлична позиция, но вратарят на домакините отново спаси.

В другия мач от групата Апоел Никозия и Борусия Дортмунд също завършиха 1-1.

Домакините откриха резултата в 62=ата минута след две поредни грешки на вратаря Бюрки. Точен бе Поте. Пет по-късно Сократис Папастатопулос изравни, след като вкара с глава след центриране на Марио Гьоце.

След третия кръг Тотнъм и Реал имат по седем точки, а Апоел и Борусия са с по една.