Сити отказа Наполи след силна първа част, Шахтьор обърна Фейенорд

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:43, 17 окт 2017, Автор: , Преглеждания:22

Стърлинг

Отборът на Манчестър Сити спечели голямото дерби в група Ф на Шампионската лига, след като надигра Наполи с 2-1 на „Етихад“.

„Гражданите“ успяха да поведат още в деветата минута след пробив на Давид Силва. Испанецът подаде към Кайл Уокър, чийто шут бе блокиран, но при втория опит Рахийм Стърлинг бе точен за 1-0.

Само четири по-късно Габриел Жезус се възползва от перфектна асистенция на Кевин Де Бройне и от няколко метра отбеляза за 2-0.

В 25-ата минута резултатът можеше да стане класически, след като Кевин де Бройне получи пас пред наказателното поле и отправи удар от движение, който се отби от напречната греда.

В 38-ата минута Уокър гушна Раул Албиол в наказателното поле и реферът даде дузпа, но Дрийс Мертенс не успя да преодолее вратаря Едерсон.

В 73-ата минута Наполи получи втори наказателен удар, след като Фернандиньо препъна Гулам. Този път зад кълбото застана Амаду Диавара, който не пропусна и намали пасива на италианците.

В другия двубой Шахтьор Донецк надви с 2-1 като гост холандския шампион Фейенорд.

Домакините поведоха заслужено още в осмата минута. Тони Вилена стреля силно от дистанция, Пятов изби лошо и Стивън Бергхуис отбеляза с глава за 1-0.

В 24-ата минута украинците изравниха, след като Фред даде блестящ извеждащ пас към Бернард, който преодоля вратаря и реализира за 1-1.

В 53-ата минута Шахтьор направи страхотна атака, при която Бутко бе изведен вдясно и центрира към Бернард, който с глава вкара за 2-1.

След третия кръг Сити е начело в класирането с пълен актив от 9 точки, Шахтьор е втори с шест, Наполи има три, а Фенейорд е с нула.