Челси и Рома със страхотно шоу на „Стамфорд Бридж“

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:49, 18 окт 2017, Автор: , Преглеждания:30

Един Джеко

Отборите на Челси и Рома записаха зрелищно равенство 3-3 на „Стамфорд Бридж“ в дербито на група C на Шампионската лига.

Лондончани откриха резултата в 11-ата минута след страхотен гол на Давид Луис. Бразилецът се разписа с великолепен шут от 22 метра.

В 37-ата минута „вълците“ сбъркаха в средата на терена и се получи контра за „сините“. Мората опита удар, но след рикошет се получи подаване за Азар, който от няколко метра разстреля Алисон – 2-0.

180 секунди след това Александър Коларов проби по левия фланг, предоля няколко съперници и шутира диагонално, а кълбото се удари в бранител и изненада Куртоа – 1-2.

В 64-ата минута Фацио подаде далечен пас към Един Джеко и босненецът отбеляза великолепен гол от воле за 2-2.

Шест по-късно Коларов изпълни фаул от левия фланг и Джеко вкара технично с глава, за да донесе пълен обрат на тима си – 3-2.

В 75-ата Челси успя да се събуди от шока и да изравни за 3-3. Педро сложи топката на главата на Азар, който опъна мрежата зад Алисон – 3-3.

В другия мач, който бе игран по-рано днес, Карабах и Атлетико Мадрид завършиха сензационно наравно 0-0.

След тези срещи Челси остава начело със седем точки, Рома има пет, Атлетико е с две, а Карабах с една.