Юнайтед и Базел с победи като гости в група А

Публикувано в: Англия, Избрано, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:45, 18 окт 2017, Автор: , Преглеждания:22

Рашфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа в група А на Шампионската лига, след като надделя с 1-0 над Бенфика на „Луж“.

Първият половин час на двубоя мина с леко надмощие на домакините, но без сериозни опасности пред Давид де Хея. В 36-ата минута бе най-сериозната ситуация, която се откри пред Неманя Матич, но той стреля в тялото на младия вратар Свилар. В края Хенрик Мхитарян също имаше нелош шанс, но шутира в аут.

В 61-ата минута Рашфорд можеше да реализира директно от корнер, но Свилар все пак успя да избие топката. Само 180 секунди след това „червените дяволи“ вкараха много куриозно попадение. Рашфорд стреля от фаул от около 35 метра, а стражът Свилар влезе с топката във вратата.

В другия мач Базел се наложи с 2-0 при визитата си на ЦСКА Москва. За домакините като титуляр започна Георги Миланов.

Гостите поведоха в 29-ата минута след страхотен изстрел от дистанция на Джака, който не остави шанс на Акинфеев.

В последната минута Оберлин бе изведен сам срещу вратаря и не пропусна да реши всичко в срещата – 2-0.

След третия кръг Юнайтед е начело с девет точки, Базел има шест, ЦСКА е с три, а Бенфика с нула.