Отличен старт за Григор Димитров в Стокхолм!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
21:31, 19 окт 2017, Автор: , Преглеждания:135

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Стокхолм, след като надделя със 7-5; 7-6(5) над полския гигант Йежи Янович.

Срещата очаквано започна с доминация на сервиращите. Първата част отиваше към тайбрек, когато в последния възможен момент Гришо получи сетбол. Янович сбърка, пращайки топката в мрежата – 7-5 за Димитров.

В третия гейм на втората част полякът за първи път получи шанс за пробив, но Гришо бе безпогрешен и взе подаването си. В шестия гейм хасковлията имаше възможност за брейк, но сервисът спаси Янович и той изравни за 3-3. Стигна се до тайбрек.

В него първата ни ракета успя да направи минипробив за 4-2, а след това спечели лесно сервисите за 6-3. Полякът отрази два мачбола при своите подавания, но след това Димитров приключи нещата – 7-5 точки.

С този успех Григор излезе напред в битките с Янович в АТП. Гришо вече има предимство от 3-2 победи срещу поляка.

В четвъртфиналите поставеният под номер 1 българин ще се изправи срещу Миша Зверев.