Лудогорец превзе върха след историческа победа в Брага!!!

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
00:03, 20 окт 2017, Автор: , Преглеждания:687

Козмин Моци

Отборът на Лудогорец постигна втора поредна победа в група C на Лига Европа, след като надделя с 2-0 като гост на Брага. Това бе и исторически успех, тъй като за първи път български клуб спечели в Португалия.

Домакините стигнаха до гол още в осмата минута чрез Паулиньо, но попадението бе отменено правилно заради засада.

В 25-ата минута, след късо изпълнение на корнер, Вандерсон центрира чудесно в наказателното поле, където Козмин Моци надскочи съперник и с чудесен удар с глава прати топката в мрежата – 1-0.

Само 120 секунди добър рейд на Вандерсон завърши с прекрасен изстрел, но вратарят Матеуш внимаваме и изби кълбото.

Десет минути след почивката Брага можеше да изравни. Раул Силва се пребори с Рафаел Форстър и отправи удар с глава, но Ренан успя да отрази топката.

Секунди по-късно Бояно сбърка в опит да върне кълбото към вратаря Матеуш. Лукоки изпревари стража и стреля от малък ъгъл, топката се удари в страничната греда, след което Раул Силва я вкара в собствената си врата – 2-0.

В 63-ата минута Фабио Мартинс шутира от дистанция, но Ренан отново бе на мястото си. В 79-ата Андре Орта отправи силен удар, но вратарят на гостите спаси за пореден път.

След този успех Лудогорец излезе начело в класирането с актив от седем точки. Брага остава втори с шест пункта.