Слаб мач за Дунав и Ботев в Русе

Публикувано в: Ботев Пловдив, Дунав, Избрано, Футбол България
21:38, 20 окт 2017, Автор: , Преглеждания:12

Ботев

Отборите на Дунав и Ботев завършиха наравно 0-0 в среща от 13-ия кръг на Първа лига, играна в Русе.

През първата част домакините имаха най-добрата възможност за гол в 19-ата минута. Божидар Васев напредна по крилото, след което пусна прострелен пас за Будинов. Таранът се размина с топката, но тя попадна в краката на Карагерен, който шутира моментално. Kълбото бе избито от Марин, застанал на голлинията, след което Васев пробва нова добавка, но от няколко метра прати удара си над горната греда.

Едва четвърт час преди края на мача пловдивчани получиха страхотен шанс да открият резултата. Тодор Неделев се откъсна сам леко вдясно, но стреля доста слабо в ръцете на вратаря Станислав Антонов.

След това равенство Ботев остава на четвърто място в класирането с 21 точки, докато Дунав е 12-и с 10 пункта.