Гьоргес с титла след шестгодишна суша

Публикувано в: WTA, Тенис
14:32, 21 окт 2017, Автор: , Преглеждания:29

Юлия Гьоргес

След шестгодишна пауза Юлия Гьоргес отново грабна титла в Женския тур, след като във финала на турнира в Москва надигра представителката на домакините Дария Касаткина с 6-1; 6-2

Срещата започна страхотно за германката, която поведе с 5-0. Младата рускиня намали на 1-5, но след това Гьоргес приключи сета.

В началото на втората част Даша имаше цели три брейбола, но германката показа характер и измъкна подаването си, а веднага след това проби за 2-1. До края Гьоргес даде само гейм на Касаткина и стигна до победата с 6-2 след 68 минути.

По този начин Юлия, която се разплака след днешния си успех, сложи край на шестгодишна суша без трофей в WTA. За Гьоргес това е първа титла от април 2011-а насам, когато триумфира в Щутгарт и общо трета в кариерата.

През този сезон германката загуби цели три финала – в Майорка, Букурещ и Вашингтон.