Резерва донесе блестящ обрат на Челси

16:30, 21 окт 2017, Автор: , Преглеждания:33

Миши Бачуай

Отборът на Челси записа много трудна победа с 4-2 над Уотфорд в ранния съботен мач от деветия кръг на Висшата лига, игран на „Стамфорд Бридж“.

Домакините откриха резултата още в 12-ата минута след страхотен шут на Педро от 20 метра. Испанецът намери по прекрасен начин горния десен ъгъл на Гомеш, който дори не помръдна.

До почивката Сеск Фабрегас имаше две възможности да удвои. Първо в 16-ата минута той се озова сам срещу вратаря на гостите, но опита неуспешен прехвърлящ удар. В 40-ата испанският халф шутира от дистанция, но Гомеш изби в корнер.

В последните секунди на първото полувреме шампионите се провалиха да изчистят топката и Абдулай Дукуре с чудесен изстрел наказа Тибо Куртоа – 1-1.

Само четири минути след началото на втората част Ричарлисон направи един пропуските на сезона, след като от няколко метра не уцели призната врата. Само секунди по-късно бразилецът се реваншира със страхотна асистенция към Рикардо Перейра, който от десетина метра преодоля Куртоа – 2-1.

В 71-ата минута Педро центрира от десния фланг и резервата Миши Баучай вкара с много хубав удар с глава за 2-2. В 87-ата обратът за домакините стана пълен, след като Вилиан се отличи с блестящо подаване от дясното крило, а Аспиликуета реализира с глава за 3-2.

В последните секунди на добавеното време Бачуай се разписа още веднъж, след като се пребори със защитник и от няколко метра прониза Гомеш за 4-2.

След успеха Челси е четвърти с 16 точки, а Уотфорд се смъкна на пето място с 15 пункта.