Обзор: Аякс разпиля Фейенорд като гост

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
17:43, 22 окт 2017, Автор: , Преглеждания:10

Аякс

Отборът на Аякс смаза шампиона Фейенорд с 4-1 като гост в голямото дерби на деветия кръг на Ередивизие.

Първото полувреме приключи при нулево реми, но само пет минути след почивката Давид Нерес изведе Клаас-Ян Хунтелаар сам срещу вратаря и нападателят не сбърка – 1-0. В 56-ата минута домакините получиха дузпа, но Николай Йоргенсен не успя да преодолее Онана.

Само 120 секунди по-късно Йоргенсен открадна топката от защитник на Аякс и пусна чудесен пас за Йенс Тоорнстра, който с мощен удар изравни резултата.

В 72-ата минута Каспер Долберг засече отлично подаване на Нерес и върна аванса на гостите. В края на мача Аякс довърши шампионите с още две бързи попадения, дело на Сим де Йонг (89) и отново Долберг (90),

ПСВ записа убедителна победа с 3-0 над Хераклес на „Филипс Стейдиъм“.

Домакините поведоха в 18-ата минута след попадение на мексиканския талант Хървинг Лозано. В 78-ата Марко Ван Хинкел затвърди преднината на Айндховен, а в добавеното време отново той бе точен, този път от дузпа, за крайното 3-0.

ПСВ продължава да е начело в класирането с 24 точки. Аякс е втори с 19 точки, Зволе изненадващо е трети с 18, а Фейенорд е четвърти с 16.