Тотнъм смачка Ливърпул на „Уембли“

19:55, 22 окт 2017, Автор: , Преглеждания:43

Тотнъм

Отборът на Тотнъм прегази Ливърпул с 4-1 на „Уембли“ в голямото дерби на деветия кръг на Висшата лига. По този начин момчетата на Маурисио Почетино записаха първи успех над „мърсисайдци“ от пет години насам.

Срещата започна страхотно за „шпорите“, след като още в петата минута Хари Кейн получи топката в наказателното поле, освободи си от Ловрен и вратаря Миньоле и отбеляза за 1-0.

В 12-ата Кейн се отличи и с асистенция, след като намери по чудесен начин Хьон-Мин Сон, който с прецизен шут доведе нещата до 2-0.

В 16-ата минута Киърън Трипиър изведе Сон в отлична позиция, а кореецът отправи страхотен изстрел от седем-осем метра, но топката попадна в напречната греда.

В средата на първото полувреме Кейн загуби топката в центъра на терена, след което Хендерсън подаде към Мохамед Сала, а египтянинът елегантно реализира за 1-2.

В 29-ата минута Сон отново се озова в добра позиция, но от няколко метра не успя да преодолее Миньоле.

В последните секунди на добавеното време за първата част Матип изчисти топката с глава при центриране от фаул, но кълбото се озова на крака на Деле Али, който отбеляза за 3-1.

В 56-ата минута вратарят Миньоле увисна при изпълнение на свободен удар, след което Фертонген нанесе шут, който бе блокиран от бранител в червено. Топката попадна в Кейн, който от десетина метра доведе нещата до 4-1.

В средата на второто полувреме Фелипе Коутиньо можеше да намали пасива на Пуул, но страхотният му шут бе избит с една ръка в гредата от Йорис.

В 78-ата минута Сала бе близо до второ попадение, но от близка дистанция не успя да се разпише след ново брилянтно спасяване на стража на домакините.

След тази победа Тотнъм има 20 точки и се изравни с втория Манчестър Юнайтед.  Ливърпул е едва девети с 13 пункта.