Лудогорец разби Етър, Мисиджан се завърна с великолепен гол

Публикувано в: Етър, Избрано, Лудогорец, Футбол България
19:53, 23 окт 2017, Автор: , Преглеждания:224

Мисиджан

Отборът на Лудогорец увеличи аванса си на върха в Първа лига на пет точки, след като надигра Етър с 4-0 на „Лудогорец Арена“ в последната среща от 13-ия кръг.

Момчетата на Димитър Димитров поведоха в средата на първото полувреме. Джоди Лукоки центрира към Клаудип Кешеру и румънецът с точен удар с глава прати топката в мрежата зад Христо Иванов – 1-0.

В 34-ата минута Яни Пехливанов подари кълбото на Абел Анисе, който намери Кешеру на метри от вратата, но Христо Иванов спаси удара на румънеца, предотвратявайки сигурен втори гол!

В 58-ата минута Вандерсон направи чудесен рейд в половината на Етър, навлезе в пеналта и стреля, но Минев се намеси решително и след неговото докосване топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия  удар вратарят на „болярите“ увисна и Кешеру вкара лесно за 2-0.

Малко след това румънецът бе близо до хеттрик, но от 12 метра шутира над напречната греда на безпомощния Христо Иванов.

В 65-ата минута Върджил Мисиджан се завърна в игра за Лудогорец след месец и половина извън състава. Само секунди по-късно холандецът получи пас на дъгата на наказателното поле, завъртя се и с много красив удар доведе нещата до 3-0.

В 77-ата Вандерсон имаше шанс да се разпише, но от малък ъгъл не успя да преодолее Иванов. В 82-ата минута Бадара можеше да вкара за Етър, но Браун отрази изстрела му.

В 85-ата Мисиджан получи пас от Дяков, но ударът му бе избит от Иванов. След това Кешеру бе на правилното място и с глава оформи своя хеттрик за 4-0.

След успеха Лудогорец вече има 33 точки и дръпна с пет пред втория ЦСКА. Етър е 12-и с 12 пункта.