Апатичен ЦСКА на четвъртфинал след измъчен успех

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
19:56, 24 окт 2017, Автор: , Преглеждания:57

ЦСКА

Отборът на ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като надделя много трудно с 3-1 над Ботев Враца на „Българска армия“.

Гостите започна перфектно двубоя, след като в осмата минута Атанас Димитров отбеляза гол с глава след центриране от корнер на Спас Георгиев.

В 11-ата „червените“ бяха близо до изравняване. Густаво Кулма елиминира двама защитници вляво, навлезе в пеналта и стреля диагонално, но Митов изби в ъглов удар.

В 20-ата минута Атанас Кабов отправи страхотен снаряд към вратата на Георги Китанов, а топката разстресе напречната греда. След това Стоев реализира с глава, но страничният рефер правилно вдигна флага за засада.

До почивката гостите запазиха аванса си, а пет минути след старта на второто полувреме Рубен Пинто от чиста позиция прати топката над вратата.

В 61-ата минута появилият се като резерва Каранга отправи опасен удар с глава, но Митов спаси за пореден път. Секунди след това бразилецът получи отлична топка, но ударът му бе блокиран от Григоров.

В 63-ата минута бе най-спорният момент в мача, след като реферът показа директен червен картон на Григоров за настъпване на крака на Каранга.

В 69-ата домакините най-накрая изравниха. Каранга се разписа с глава след центриране от корнер, а при удара му топката се отклони в Спас Георгиев и влезе във вратата.

В 81-ата минута Кирил Десподов донесе пълен обрат на „червените“. Каранга нанесе слаб удар, който бе спасен от Митов, а Десподов при добавката не сбърка от метър – 2:1.

120 секунди по-късно Кевин Кубемба сложи край на интригата, след като отбеляза с мощен шут след пас на Каранга.