Гарсия обърна Свитолина в зрелищна битка

Публикувано в: WTA, Тенис
19:04, 25 окт 2017, Автор: , Преглеждания:20

Каролин Гарсия

Каролин Гарсия постигна първа победа във Финалите на WTA в Сингапур, след като надигра Елина Свитолина с 6-7(7); 6-4; 7-5 в двубой от „Червената група“.

В първата част французойката на два пъти повеждаше с пробив, но украинката успяваше да изравни. Логично, двете тенисистки стигнаха до тайбрек. В него Гарсия дръпна убедително с 4-0, но Свитолина успя да направи обрат за 9-7 точки.

Във втория сет Елина проби рано и поведе с 2-1, но последваха четири поредни гейма в актива на Каролин за 5-2. Украинката намали на 3-5, след което имаше три брейкбола. Първата ракета на Франция взе следващите пет точки, а с това сложи край на частта след 6-4.

В последния сет Свитолина поведе с пробив и 2-0, но резултатът бе бързо изравнен. В осмия гейм Елина направи нов брейк и дръпна с 5-3, но не успя да материализира преднината си и Гарсия спечели последните четири гейма в мача, за да надделее със 7-5 след общо два часа и 48 минути игра.

След успеха Гарсия е с баланс 1-1, докато Свитолина записа втора загуба и последният и мач в Сингапур ще е само за престиж и повече спечелени пари.