„Златен гейм“ измъкна Марица във Финландия

Публикувано в: Волейбол, Избрано
21:34, 25 окт 2017, Автор: , Преглеждания:101

Марица

Отборът на Марица се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Пловдивчанки загубиха от ЛП Сало с 1-3 (25-14; 22-25; 24-26; 19-25) в реванша във Финландия, но спечелиха „златния гейм“ с 15-12.

Момичетата на Иван Петков започнаха силно мача и поведоха с 8-5 до първата пауза. След нея особена интрига нямаше и „жълто-сините“ стигнаха до успеха с 25-14 след силна игра в центъра.

Вторият гейм отново стартира добре за Марица – 8-4. След техническото, обаче, домакините направиха обрат и дръпнаха със 17-14. Пловдивчанки изравниха и имаха аванс от 21-20, но ЛП Сало спечели гейма след обрат – 25-22.

Третата част бе равностойна през цялото време. В края финландките отново показаха по-здрави нерви и след аут от пайп на Каменова стигнаха до победата с 26-24.

В четвъртата част домакините поведоха с 2-3 точки още в началото, а в средата резултатът стана 13-9. Към края ЛП Сало дръпна с 20-16 след ас, а след това финландките спечелиха с 25-19.

„Златният гейм“ започна по-добре за скандинавките, които излязоха напред с 5-3 и 7-5, а размяната на полетата дойде при 8-6. Гостенките обърнаха резултата, а в края Каменова бе над всички и донесе успеха на тима си с 15-12.

В последния кръг на квалификациите Марица ще срещне силния тим на Енисей Красноярск. Първият мач е на седми ноември в Пловдив, а реваншът на 11-и в Русия.