Лудогорец на четвъртфинал след драма с дузпи

Публикувано в: Берое, Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:49, 26 окт 2017, Автор: , Преглеждания:176

Рафаел Форстър

Отборът на Лудогорец се класира за четвъртфиналите за Купата на България, след като победи с 4-3 след дузпи тима на Берое. Редовното време и продълженията на „Лудогорец Арена“ завършиха при 1-1.

Домакините можеха да поведат още в 16-ата минута след силен удар на Жоао Пауло, но Душан Перниш изби. В средата на първото полувреме гостите вкараха гол. Камен Хаджиев бе точен с глава, след като засече центриране от корнер.

В 35-ата минута Хаджиев извърши нарушение срещу Кампаняро извън пеналта, след което бразилецът навлезе в наказателното поле и падна на тревата и реферът посочи дузпа. Именно потърпевшият изпълни наказателния удар и реализира за 1-1.

Четири минути след почивката младокът Светослав Ковачев бе изведен в отлична позиция, но ударът му с левия крак мина покрай страничната греда. До края нямаше други сериозни опасности и срещата влезе в продължения.

В 98-ата минута Мисиджан бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но ударът му минава до гредата. В 109-ата Марселиньо с бомба от около 30 метра разтресе напречната греда. Пет по-късно Мисиджан с чудесен фалцов изстрел улучи левия стълб на Перниш.

Дузпите започнаха със спасяване на Ренан срещу Райнов, а Кешеру бе точен за 1-0. Еуженио изравни с технично изпълнение, но Кампаняро вкара за 2-1. Негруц реализира за Берое, а Саша запази аванса на Лудогорец. Боби Цонев изравни за гостите, а Сашо Василев пропусна – 3-3. Виданов прати високо в аут последната дузпа за заралии, а Форстър донесе успеха на шампионите.