Ботев би Пирин с гол от засада

Публикувано в: Избрано, Пирин Благоевград, Футбол България
21:46, 27 окт 2017, Автор: , Преглеждания:18

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив се наложи с 2-1 при визитата си на Пирин на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в двубой от 14-ия кръг.

Още в 6-ата минута Аймен Суда центрира по перфектен начин от фаул. Топката свари неподготвена отбраната на пловдивчани и за Станислав Костов не остана нищо друго, освен да засече в мрежата на безпомощния Чворович.

В средата на първото полувреме Дуде Ндонгала пусна хитро топката покрай стената при изпълнение на фаил, намирайки Тодор Неделев. Голямата звезда на Ботев моментално се възползва от добрата си позиция и с диагонален удар възстанови паритета – 1:1.

Десет минути след почивката Ндонгала стреля страхотно от границата на пеналта, но Макенджиев внимаваше и изби топката в корнер.

В 73-ата „златната“ резерва Стивън Петков отново се оказа герой за „канарчетата“. Нападателят отбеляза с глава след центриране на Минев. Страничният рефер, обаче, проспа ситуацията, тъй като нападателят бе в засада.

След тази победа Ботев има 24 точки и запази четвъртото си място. Пирин е 11-и с 13 точки.