Свитолина изхвърли Халеп от Финалите в Сингапур

Публикувано в: WTA, Избрано, Тенис
16:05, 27 окт 2017, Автор: , Преглеждания:28

Елина Свитолина

Елина Свитолина изхвърли световната номер 1 Симона Халеп от Шампионата на WTA в Сингапур след победа с 6-3; 6-4 след 72 минути в последния двубой от груповата фаза.

Украинката започна страхотно мача и поведе с 3-0, след което задържа преднината си без никакви проблеми – 6-3.

Втората част тръгна с аванс от 2-0 за румънката, но Елина бързо изравни за 2-2. В седмия гейм Свитолина проби за втори път и малко по-късно затвори мача с 6-4.

По този начин победата на украинката позволи на Каролин Гарсия да завърши на първо място в „Червената група“ с баланс 2-1. Каролин Вожняцки също е с два успеха и една загуба, но претърпя поражение от французойката днес и се задоволи с втората позиция.

В полуфиналите Вожняцки ще срещне Каролина Плишкова, а Гарсия ще спори с Винъс Уилямс.

Ако Плишкова стигне до трофея в Сингапур, ще измести Симона Халеп от върха на класацията на WTA.