Байерн превзе върха в Бундеслигата

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
22:33, 28 окт 2017, Автор: , Преглеждания:17

Хамес

Отборът на Байерн Мюнхен е новият лидер в Бундеслигата, след като се наложи с 2-0 над РБ Лайпциг в среща от десетия кръг.

Двубоят на „Алианц Арена“ започна кошмарно за гостите, които останаха с човек по-малко още в 13-ата минута. Вили Орбан събори Ариен Робен на границата на пеналта и след помощта на видеоасистента реферът изгони капитана на „биковете“.

В 19-ата Робен проби по десния фланг и центрира ниско към Хамес Родригес, който засече с 1-0 с изстрел от десетина метра.

В 38-ата минута Хави Мартинес даде перфектен извеждащ пас на Роберт Левандовски, а полякът не сбърка сам срещу вратаря – 2-0.

По този начин баварците биха за втори път в рамките на три дни Лайпциг, след като в сряда отстраниха „биковете“ в турнира за Купата след изпълнение на дузпи. Разликата е, че тогава мачът бе на „Ред Бул Арена“.

След тази победа Байерн вече е с 23 точки и излезе еднолично начело в класирането. Дортмунд е с 20 на второ място. Лайпциг е трети с 19.