И Уест Бромич не успя да спре Сити

18:57, 28 окт 2017, Автор: , Преглеждания:7

Лирой Сане

Отборът на Манчестър Сити записа нова победа като гост във Висшата лига, след като се наложи с 3-2 над Уест Бромич на „Дъ Хоунторнс“ в двубой от 10-ия кръг.

Още в десетата минута Лирой Сане даде преднина на „гражданите“ с мощен диагонален изстрел. Само три по-късно Гарет Бари намери Джей Родригес в добра позиция, а нападателят наказа неориентирания Едерсон – 1-1.  Само след още две минути Сити отново бе напред след гол от дистанция на Фернандиньо и колеблива намеса на вратаря Фостър.

В 64-ата минута гостите решиха всичко с великолепна атака. Давид Силва намери Кай Уокър на десния фланг, а защитникът центрира перфектно за Рахийм Стърлинг, който вкара за 3-1. В добавеното време Филипс се възползва от грешка на Отаменди и намали резултата за „Дроздовете“.

След този успех Сити има 28 точки и остава с аванс от пет пред втория Манчестър Юнайтед. УБА е 15-и с 10.

Арсенал – Суонси 2-1

Кристъл Палас – Уест Хем 1-2

Ливърпул – Хъдърсфийлд 3-0

Уотфорд – Стоук Сити 0-1