СКРА с обрат от 0-2, Ники Пенчев със седем точки

13:07, 28 окт 2017, Автор: , Преглеждания:23

СКРА

Отборът на СКРА Белхатов записа драматична победа с 3-2  (21:25, 18:25, 25:20, 25:21, 15:12) гейма при визитата си на Чарни Радом в среща от седмия кръг на Плюслигата.

Българският национал Николай Пенчев влезе в игра в края на втория гейм за гостите и записа 7 точки (1 блок, 55% ефективност в атака, 7% перфектно и 43% позитивно посрещане).

Най-резултатен за победителите стана сръбският център Сречко Лисинац с 18 точки. Диагоналът Мариуш Влазли добави още 17 и бе избран за MVP.

Михал Филип заби 24 точки за домакините, а Томаш Форнал добави още 12.

Така СКРА Белхатов записа 3-та победа от началото на сезона и с актив от 9 точки (3 победи и 2 загуби) и 2 мача по-малко заема 9-о място във временното класиране.

В следващия кръг Ники Пенчев и съотборниците му са домакини на Лучничка Бигдошч, където играе Методи Ананиев. Двубоят е на четвърти ноември.