Юнайтед подчини Тотнъм с гол на резерва

16:27, 28 окт 2017, Автор: , Преглеждания:21

Антони Марсиал

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели голямото дерби на 10-ия кръг на Висшата лига, след като надви Тотнъм с 1-0 на „Олд Трафорд“.

Домакините започнаха по-активно мача и в 12-ата минута Маркъс Рашфорд стреля силно от фаул, но Йорис изби в корнер. Това се оказа и единственото малко по-сериозно положение за гол преди почивката.

Девет минути след началото на второто полувреме Хенрик Мхитарян стреля слабо, но Йорис изби лошо, след което Дейвис изчисти пред Рашфорд, предотвратявайки сигурен гол във вратата на „шпорите“.

В 65-ата минута Антонио Валенсия отправи снаряд от границата на пеналта, но топката не намери целта. В 77-ата Кристиан Ериксен даде блестящ пас към Деле Али, който от няколко метра не успя да засече топката по най-добрия начин.

В 79-ата минута Лукаку отправи чудесен изстрел с глава от десетина метра, но кълбото попадна в страничната греда. Само 120 секунди по-късно резервата Антони Марсиал откри резултата. Лукаку свали с глава към французина, който надбяга Дайър и с диагонален шут вкара за 1-0.

След успеха Юнайтед запази второто си място с актив от 23 точки. Тотнъм остава трети с 20.