Григор изпусна Иснър след трисетова битка

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
19:52, 2 ное 2017, Автор: , Преглеждания:69

Григор Димитров

Григор Димитров отпадна в осминафиналите на Мастърса в Париж, след като загуби от Джон Иснър с 6-7(10); 7-5; 6-7(3).

Първият сет мина без пробиви. Българинът имаше два шанса за брейк, а американецът един, но сервиращите взеха подаванията си за 6-6. В тайбрека Иснър дръпна с 6-3, но Димитров отрази три сетбола и изравни за 6-6. Последваха много драматични минути, а Биг Джон показа по-здрави нерви и спечели с 12-10 точки.

В началото на втората част Григор имаше два шанса за пробив, но Иснър оцеля и изравни за 1-1. В 12-ия гейм американецът отрази един сетбол, но при втория Димитров успя да сложи край на сета – 7-5.

В четвъртия гейм на последната част българинът отново получи възможност за брейк, но пропиля шанса си и Иснър изравни – 2-2. В шестия гейм първата ни ракета направи решителен пробив и след това доразви преднината си за 5-2. След това американецът спаси мачбол при своя сервис, след което проби изненадващо и намали на 4-5. Стигна се до тайбрек, в който отново Иснър бе по-добър и надделя със 7-3 точки.

В четвъртфиналите Биг Джин ще срещне Хуан Мартин дел Потро.