Ливърпул и Севиля с важна крачка към осминафиналите

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:41, 2 ное 2017, Автор: , Преглеждания:15

Мохамед Сала

Отборът на Ливърпул запази лидерството си в група Е на Шампионската лига, след като се наложи с 3-0 над Марибор на „Анфийлд“.

Домакините поведоха четири минути след почивката. Трент Алекзандър-Арнолд опита диагонален шут от дистанция, а в наказателното поле Мохамед Сала засече от седем-осем метра за 1-0.

Малко след това „мърсисайдци“ получиха дузпа, но Ясмин Ханданович спаси удара на Джеймс Милнър. В 64-ата Милнър се реваншира с асистенция към Емре Джан, който реализира красиво попадение с елегантен изстрел по трева от 13 метра.

В последната минута Пуул изпълниха бързо един корнер, а топката бе пратена към Даниел Стъридж, който оформи крайното 3-0.

В другия мач Севиля се наложи с 2-1 над Спартак Москва на „Рамон Санчес Писхуан“.

В 30-ата минута Евер Банега изпълни корнер от ляво и центрира към Ленгле, който отбеляза с глава за 1-0. В 59-ата Банега реализира един от най-красивите голове тази вечер след страхотен шут извън наказателното поле. В 78-ата минута Зе Луис намали пасива на руснаците.

След четвъртия кръг Ливърпул е начело с осем точки, Севиля има седем, Спартак е с пет, а Марибор с една.