Сити превзе „Сан Паоло“ и мисли за осминафиналите

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
00:49, 2 ное 2017, Автор: , Преглеждания:8

Отаменди

Отборът на Манчестър Сити се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като надигра с 4-2 като гост тима на Наполи в дербито на група F.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме. Лоренцо Инсине направи чудесно двойно с Дрийс Мертенс, след което от близка дистанция вкара за 1-0. В 34-ата минута защитникът Николас Отаменди изравни след удар с глава, засичайки отлично центриране на Илкай Гюндоан.

Малко след началото на второто полувреме отново бранител отбеляза за Сити. Джак Стоунс се разписа с глава след изпълнение на корнер от Лирой Сане – 2-1. В 62-ата минута Сане извърши нарушение в наказателното поле и Феликс Брих посочи бялата точка. Жоржиньо бе безпогрешен и изравни резултата – 2-2.

Седем по-късно „гражданите“ успяха да върнат предимството си след добра контра, при която Серхио Агуеро се озова в стрелкова позиция и намери мрежата зад Рейна – 3-2. Във втората минута на добавеното време Рахийм Стърлинг оформи крайното 4-2.

В другия мач Шахтьор се наложи с 3-1 над Фейенорд на „Донбас Арена“.

Гостите поведоха в 12-ата минута след гол с глава на Николай Йоргенсен, който се възползва от подаване на Стивън Бергхуйс.

Само 120 секунди по-късно Факундо Ферейра наказа грешка в отбраната на холандците, а в 17-ата Марлос отбеляза красиво попадение след шут от дъгата на пеналта,

В средата на второто полувреме Марлос получи пас от Ферейра, елиминира вратаря и технично копна топката към мрежата за 3-1.

Манчестър Сити се класира за осминафиналите със своите 12 точки. Шахтьор е втори с девет и има нужда от само точка, за да продължи напред. Наполи е трети с три пункта, а Фейенорд има нула.