Тотнъм на осминафинал след разгром над Реал

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:46, 2 ное 2017, Автор: , Преглеждания:58

Деле Али

Отборът на Тотнъм надигра носителя на трофея в Шампионската лига Реал Мадрид с 3-1 в голямото дерби на група H, играно на „Уембли“.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута, след като Кириън Трипиър бе намерен на десния фланг и центрира към Деле Али, който засече от няколко метра за 1-0. Попадението трябваше да бъде отменено, тъй като Трипиър бе в засада, но страничният рефер проспа ситуацията.

Последва натиск на „белия балет“ и много хубав диагонален изстрел на Каземиро, но Йорис успя да избие.

В 56-ата минута Али получи пас от Дайър, освободи се от Каземиро, след което стреля от границата на пеналта. Топката рикошира в Серхио Рамос и стана неспасяема за Касия – 2-0.

В 65-ата „шпорите“ организираха перфектна контра, при която Хари Кейн намери прекрасно Кристиан Ериксен и датчанинът наказа Реал за трети път – 3-0.

Десет минути преди края на двубоя Кристиано Роналдо отбеляза почетното попадение за „белия балет“.

В другия мач от групата Борусия Дортмунд и Апоел Никозия завършиха 1-1 на „Сигнал-Идуна-Парк“.

В 29-ата минута Шинджи Кагава даде много фин пас към Рафаел Герейро, който от десетина метра разстреля стража на гостите.

Шест минути след почивката кипърците организираха чудесна контраатака, при която Микаел Поте бе намерен на малкия пеналт, овладя топката, обърна се и реализира за 1-1.

След четвъртия кръг Тотнъм е лидер в класирането с 10 точки и се класира за осминафиналите. Реал е втори със седем, Борусия има две, а АПОЕЛ също е с два пункта.