Гоцев и Грозданов със силни мачове

18:11, 4 ное 2017, Автор: , Преглеждания:126

Светослав Гоцев

Отборът на Тур се изкачи на второ място във френската Лига А, след като надигра с 3-0 (25-19; 25-20; 25-17) гейма у дома тима на Нант в двубой от четвъртия кръг.

Българският национал Светослав Гоцев се отчете с 11 точки за победителите – 8 в нападение при ефективност от 80%, две блокади и един ас.

Херманс Еглескалнс наниза 20 за домакините, докато за гостите Робин Овербееке се отличи с 15.

В друг двубой от кръга Сет падна с 0-3 (17-25; 18-25; 23-25) гейма при визитата си на Поатие.

Българинът Бранимир Грозданов бе най-резултатен за гостите с 13 точки в атака при успеваемост от 59%. Националът се отличи с 28% добро и 11% перфектно посращане.

За домакините Баптист Жийе наниза 20 точки, а със 17 приключи Ал Хашдади.

След тези срещи Тур е втори с девет точки, а Сет е предпоследен с три.

В петия кръг двата тима ще се изправят един срещу друг на 11 ноевмри, а домакин е отборът на Грозданов.