С човек по-малко Левски би Локо по италиански

Публикувано в: Избрано, Левски, Локомотив Пловдив, Футбол България
20:26, 4 ное 2017, Автор: , Преглеждания:35

Левски

Отборът на Левски се наложи с 1-0 над Локомотив Пловдив в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута. Жорди Гомес шутира страхотно от фаул и препарира вратаря Мори Диао за 1-0.

Малко преди почивката „сините“ останаха с човек по-малко, след като Иван Горанов задържа Димо Бакалов и получи директен червен картон като последен в отбраната.

В 56-ата минута Буш излезе сам срещу Диао, но с много слаб удар подари топката на стража на гостите.

В 66-ата Обертан изведе Кабрал сам срещу Диао, но и холандецът не успя да преодолее вратаря на Локомотив. Стражът изби с крак удара на нападателя на Левски.

В 71-ата минута Буш прехвърли елегантно Диао, но топката премина на сантиметри от лявата греда и излезе в аут.

След успеха Левски вече има 28 точки и остава трети в класирането, а Локо е осми с 20.