Манчестър Сити мина и през Арсенал

19:15, 5 ное 2017, Автор: , Преглеждания:14

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити надигра Арсенал с 3-1 на „Етихад“ в първото голямо неделно дерби във Висшата лига.

Домакините бяха близо до гола още в 11-ата минута, но Лирой Сане стреля неточно по диагонала. В 18-ата мощен шут на Кевин де Бройне бе избит с мъка от Чех.

Само секунди по-късно русокосият белгиец матира чешкия ветеран след чудесен диагонален изстрел по трева, намерил левия ъгъл на Чех.

В края на първото полувреме Аарън Рамзи получи добра възможност да изравни, но Едерсон спаси удара му.

Пет минути след почивката Сити получи спорна дузпа за фаул на Монреал, а Серхио Агуеро бе точен с изстрел в левия ъгъл на Чех – 2-0.

В 65-ата Рамзи пусна чудесен пас към резервата Александър Лаказет, който с шут между краката на Едерсон намали пасива на „артилеристите“.

В 74-ата „гражданите“ довършиха съперника си, макар и с гол от засада. Давид Силва бе зад защитата на Арсенал, но реферът не вдигна флага и испанецът получи топката, след което подаде за Габриел Жезуз, който реализира за 3-1.

Сити остава убедителен лидер в класирането с 31 точки, а Арсенал е едва шести с 19.