Тотнъм с измъчен успех срещу последния

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:57, 5 ное 2017, Автор: , Преглеждания:11

Тотнъм

Отборът на Тотнъм постигна трудна победа с 1-0 над последния Кристъл Палас в ранния неделен сблъсък от 11-ия кръг на Висшата лига.

През първата част най-доброто положение се откри пред гостите, но ударът с глава на Скот Дан бе спасен с мъка от третия вратар на домакините Пауло Гасанига.

В 57-ата минута Палас стигна до перфектна контра, при която Вилфред Заха се озова сам срещу Гасанига, преодоля го, но стреля покрай гредата при празна врата.

Малко след това Миливойевич също бе близо до гола, но аржентинският страж на Тотнъм показа рефлекс.

В 64-ата минута защитата на „орлите“ не изчисти добре топката и тя се озова в Хьон-Мин Сон на дъгата на пеналта. Кореецът отправи фалцов изстрел и намери десния ъгъл на Сперони – 1-0.

В 82-ата минута Сон се отскубна сам вляво, но ударът му мина на сантиметри от целта.

След успеха Тотнъм е трети с 23 точки, а Палас е на дъното с четири пункта.