ЦСКА с историческа победа на „Лудогорец Арена“

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, ЦСКА
20:58, 5 ное 2017, Автор: , Преглеждания:144

ЦСКА

Отборът на ЦСКА постигна историческа първа победа над шампиона Лудогорец в българския елит, след като надделя с 2-1 на „Лудогорец Арена“ в дербито на 15-ия кръг.

Гостите започнаха малко по-добре мача и в осмата минута Станислав Манолев намери отлично Тиаго на точката на дузпата, но португалецът стреля неточно.

В 35-ата минута шампионите също имаха страхотна възможност, след като Джоди Лукоки намери Върджил Мисиджан на точката на дузпата, но холандецът шутира над вратата.

Само четири минути след почивката Марселиньо пусна чудесен пас към Кампаняро в наказателното поле, а бразилецът овладя и с хубав шут намери мрежата зад Черняускас – 1-0.

В 58-ата минута Тиаго сложи топката на главата на Фернандо Каранга, който с много точен удар не остави шанс за Хорхе Браун – 1-1.

В средата на второто полувреме Козмин Моци много хитро изпроси втори жълт картон на Каранга след съприкосновение с ръката на бразилеца.

В 71-ата минута ЦСКА направи пълен обрат. Резервата Кевин Меркадо стреля от дъгата на пеналта и насочи топката в долния десен ъгъл на Браун – 2-1.

В 82-ата Марселиньо отправи много опасен удар с глава, но Черняускас се намеси решително и изби в корнер.

След първата си загуба за този сезон Лудогорец остава начело с 36 точки, но вече само с две преднина пред втория ЦСКА.