Хорхе Мартин спечели последния старт за сезона в Мото3

Публикувано в: Моторни
16:05, 12 ное 2017, Автор: , Преглеждания:9

Хорхе Мартин

Хорхе Мартин (Del Conca Gresini Moto3) постигна зашеметяваща първа победа в кариерата си в Мото3, след като триумфира в Гран при на Валенсия – последен кръг от сезона в Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Испанецът завърши на първо място на пистата „Рикардо Тормо“ с време от 40’02.193 минути. Интересното е, че Мартин за девети път стартира от пол-позишън през този сезон.

Новият световен шампион в Мото3 Жоан Мир (Leopard Racing) направи страхотно състезание и успя да достигне до второто място с пасив от 3,760 секунди.

Подиумът стана изцяло испански, след като Маркос Рамирес (Platinum Bay Real Estate) приключи на трета позиция. Представителят на домакините остана на 117 хилядни зад Мир и 76 хилядни пред четвъртия Романо Фенати (Marinelli Rivacold Snipers) от Италия.

В крайното класиране Мир завърши с 341 точки, Фенати е втори с 248. Аарон Канет е трети със 199.