Григор Димитров с великолепен дебют на Финалите на АТП!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
19:43, 13 ное 2017, Автор: , Преглеждания:175

Григор Димитров

Григор Димитров дебютира с победа на Nitto ATP Finals в Лондон, след като надигра с 6-3; 5-7; 7-5 Доминик Тийм в среща от група „Пийт Сампрас“.

Още в началото се стигна до гейм, който продължи около 10 минути. Гришо изпусна брейкбол и в крайна сметка австриецът изравни за 1-1. В шестия гейм българинът направи решителен пробив и до края запази аванса си – 6-3.

Втората част мина без точки за брейк в първите десет гейма за 5-5. В 11-ия Димитров пропиля чудесен шанс за пробив, а след това загуби подаването си на нула, а с това и сета – 5-7.

В петия гейм на третата част хасковлията достигна до два брейкпойнта, но не се възползва от тях и след два мощни сервиса Тийм поведе с 3-2. В седмия гейм българинът отново стигна до 40-15 и този път успя да пробие с феноменална къса топка.

В десетия гейм, при сервис за мача, Димитров допусна да бъде пробит и резултатът бе изравнен – 5-5. Веднага след това първата ни ракета направи брейк на нула след две двойни грешки на австриеца. Последваха няколко страховити сервиса на Гришо, които му донесоха успеха със 7-5 при третия мачбол.

По този начин за първи път българин спечели победа на Финали на АТП в историята. Следващият мач на Григор е в сряда, но точният час все още не е обявен.

Вторият двубой от групата е тази вечер от 22:00 между Рафаел Надал и Давид Гофен.