Левски повали шампиона Нефтохимик след тайбрек

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:24, 14 ное 2017, Автор: , Преглеждания:24

Левски

Отборът на Левски спечели дербито на седмия кръг на Суперлигата, след като надделя с 3-2 (25-20; 19-25; 28-26; 25-27; 15-10) гейма шампиона Нефтохимик в зала „Христо Ботев“ в София.

Двубоят започна равностойно, но след първото техническо Смилен Мляков даде преднина от три точки на своя тим след две добри атаки. След второто прекъсване разликата в полза на „сините“ скочи до шест пункта – 18-12. Геймът приключи при 25-20 за Левски.

Втората част стартира по-добре за шампионите, които дръпнаха с 9-5. Малко след това домакините намалиха пасива си до две точки, но обрат нямаше и Нефтохимик взе гейма с комфортното 25-19.

Третата част се движеше точка за точка до 15-15, след което гостите поведоха със 17-15 след ас на Илия Петков. Блокада срещу Вальо Братоев позволи на „сините“ да изравнят за 19-19 и Найден Найденов ползва таймаут. Последните минути бяха много драматични, но в крайна сметка Левски се пребори за успеха с 28-26 след блокаут на Симеон Александров.

В четвъртата част Нефтохимик успя да поведе с 8-6 при първата пауза. До второто теническо резултатът бе обърнат след силни атаки на Мляков – 16-15. Нападателят продължи със страхотната си игра и доведе нещата до 20-16. Шампионите не се предадоха и изравниха за 21-21. Домакините имаха два мачбола, но не се възползваха от тях и бургазлии спечелиха драматично с 27-25.

Тайбрекът започна отлично за Левски – с преднина от 4-0. Размяната на полетата дойде при 8-5 за „сините“. Атака на Люцканов и блокада срещу Шарапович доведе резултата до 11-7. До края момчетата на Владимир Николов задържаха аванса си и взеха победата след 15-10.

Въпреки победата тази вечер, Левски остава на девето място в класирането с осем точки, докато Нефтохимик е трети с 16.