Лукойл Академик записа трета загуба в груповата фаза на турнира ФИБА Къп. Баскетболистите на Шарон Друкер отстъпиха на Истанбул Буюкшехир със 76-80 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“.
Най-резултатен за Лукойл бе Божидар Аварамов със 17 точки. По 14 записаха американците Далтън Пепър и Кийт Клантън.
За турците 21 точки отбеляза Майкъл Томпсън, 18 добави Иван Бува, Мерт Чевик вкара 13, а с 12 е Ерик Бъкнър.
След този двубой отборът от Правец е с баланс 2-3, докато турският тим – с 4-1. В последния кръг от надпреварата Лукойл Академик гостува на Клуж, докато на Истанбул предстои визита на Динамо Тбилиси.
Шансовете на Лукойл да продължи напред в турнира са минимални. Ако по-късно тази вечер Клуж спечели у дома срещу Динамо Тбилиси, българският тим със сигурност отпада от надпреварата.