Славия спря рейда на Септември и доближи топ 6

Публикувано в: Избрано, Септември, Славия, Футбол България
20:25, 17 ное 2017, Автор: , Преглеждания:14

Галин Иванов

Отборът на Славия надигра Септември с 4-1 в първия двубой от 16-ия кръг на Първа лига, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

Домакините започнаха по-добре мача и в 16-ата минута Иван Минчев даде гениален пас към Галин Иванов, който остана сам срещу вратаря и елегантно отбеляза за 1-0.

В края на първото полувреме гостите успяха да изравнят от никаква ситуация. Борис Галчев центрира от фаул, а двама играчи на Септември се разминаха с топката и тя влетя в мрежата на изненадания Стерякис – 1-1.

В 80-ата минута Галин Иванов се отчете с чудесен самостоятелен рейд, навлезе в наказателното поле и от малкия пеналт опита подаване, но Румен Трифонов засече кълбото в собствената си врата.

В 89-ата Галин Иванов бе намерен по най-добрия начин в наказателното поле и с красив диагонален изстрел вкара за 3-1. В добавеното време младият Калоян Кръстев оформи крайното 4-1.

Славия вече има 20 точки и се изкачи на осмо място, докато Септември е десети с 19.