Автогол спаси ЦСКА от изненадваща загуба

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България, ЦСКА
17:57, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:72

Ботев

Отборите на ЦСКА и Ботев завършиха наравно 1-1 в дербито на 16-ия кръг на Първа лига, играно на „Българса армия“ в София.

Гостите поведоха в резултата с гол от дузпа на Тодор Неделев в средата на първото полувреме. Наказателният удар бе доста скандален, тъй като Фернандо Виана очевидно симулира контакт с Николай Бодуров, но реферът Волен Чинков посочи бялата точка.

В 39-ата минута Станислав Манолев бе задържан за фланелката в пеналта на пловдивчани, но домакините не получиха дузпа от главния рефер.

През втората част ЦСКА имаше тотално надмощие, но идеи в атака липсваха. Едва в 79-ата минута резервата Густаво Кулма центрира остро и Лазар Марин отклони топката в собствената си врата – 1-1.

В първата минута на добавеното време Фелипе Бризола получи чудесен пас в наказателното поле, но изстрелът му бе слаб и Черняускас спаси без особени затруднения.

След това равенство „червените“ остават втори в класирането с 35 точки, а Ботев се смъкна на пето място с 26.